فهرست بستن

خیاطی

خیاطی و طراحی مد , هنر استفاده از طراحی و زیبایی شناسی برای خلق آثار منحصر به فرد در صنعت پوشاک است . خیاطی و طراحی مد  متاثر از فرهنگ , جغرافیای طبیعی و جوامع مختلف می باشد . به همین دلیل است که ما با یک صنعت فرا منطقه ای و بسیار پول ساز طرف هستیم . خیاطی یکی از هنرهای اصیل ایرانی است که از قدیم در فرهنگ این مرز و بوم رخنه کرده است . کشور ما در گذشته در خود خیاطان مشهوری را پرورش داده است که از آن جمله می توان به بیژن پاکزاد , الی طاهری , نیما بهنود , مژگان نوریان , اسماعیل حیدربیگی , مهلا زمانی , بهناز صراف پور , شهلا مهدوی و … اشاره کرد . این اشخاص سرشناس اکثرا در بین صد طراح مد برتر دنیا قرار دارند .

در زمان قدیم خیاطان برای دوختن لباس همگی از دست استفاده می کردند . به طوریکه پارچه را روی بدن شخصی که برای دوختن لباسش آمده قرار می دادند و فرم مورد نظر و دلخواه را به شکل الگو فرضی در می آوردند و با کوک و انواع سنجاق های دستی اقدام به دوختن لباس می کردند . با توجه به عدم داشتن الگو مناسب شخص گاهی مجبور می شد بارها لباس را بپوشد و به قول ما پرو کند تا دوخت نهایی تکمیل شود . با گذر زمان و پیشرفت تدریجی علم , روش های جدید و متعددی به صورت کلاسیک در برخی از کشورها بروز کرد . پیشرفت علم باعث اختراع چرخ خیاطی ابتدایی شد  و بعد به مرور زمان این چرخ ها پیشرفت های بسیار چشمگیری کردند . امروزه چرخ ها در دو مدل صنعتی و خانگی تولید می شوند و یک ابزار بسیار کاربردی در صنعت مد لحاظ می شوند . اولین چرخ خیاطی در دوره قاجاریه توسط مظفرالدین شاه قاجار به همراه یک خیاط قفقازی به عنوان سوغات فرنگستان به تهران وارد شد تا لباس درباریان شاه قاجار با آن دوخته شود .

صنعت مد و لباس در جهان سالانه میلیون ها دلار به جیب صاحبان این صنعت سراریز می کند . برگزاری سالانه فشن شو در اکثر کشورهای دنیا انجام می شود و طراحان برتر از مدل های جدید خود در این مراسم رونمایی می کنند و قراردادهای جدید با سودهای آنچنانی در این سالن ها منعقد می شود .

گروه لاون در این زمینه اقدام به برگزاری کلاس های پیشرفته و حرفه ای با استفاده از اساتید خوش نام این صنعت نمود است . با یادگیری و تجربه اندوزی و همینطور استفاده از تجارب اساتید محترم می توانید گامی مهم و موثر در زمینه اشتغال زایی و کسب درآمد بردارید . شما می توانید از صفر تا صد صنعت مد و خیاطی را در دوره های تخصصی گروه لاون آموزش ببینید .

هدف از آموزش خیاطی و طراحی مد آشنایی با انواع اندام و اندازگیری صحیح , آشنایی با انواع دوخت , آشنایی با انواع برش , آشنایی با رسم انواع الگو , طراحی مدل و … است .