فهرست بستن

تهران گردی

تهران گردی

جاذبه های توریستی تهران

پایتخت یک کشور به خودی خود دارای یکسری جاذبه های گردشگری است . حالا اگر پایتخت یک شهر قدیمی دارای ساختمان ها و بناهای سنتی هم باشد این جاذبه را دو چندان می کند .شهر تهران دارای پشتوانه قوی تاریخی و قومیتی است که از زمان های  قدیم به عنوان پایتخت کشور ما شناخته شده است .

شهر تهران همیشه دارای یک جنب و جوش خاص  است و امکان ندارد در ساعتی از شبانه روز پا به خیابان بگذاری و چند ماشین در حال تردد نبینی . این شهر تاریخی به خاطر قدمتی که دارد ، جاذبه های گردشگری بسیاری را در خود جای داده است . طبق گزارشات رسمی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری  و  همینطور سازمان حفاظت از محیط زیست و مراتع تهران بزرگ , این استان بیش از 1700 مکان گردشگری و تفریحی در خود جای داده است که می تواند در روز های تعطیل پذیرای توریست ها و مخاطبان خود باشد .

اگر عاشق خرید هستید و به نوعی به خرید کردن معتاد هستید  شهر تهران یک بازار بسیار بزرگ و پهناور است . قبلا هر سمت از تهران برای خرید یک جنس مناسب بود مثلا برای خرید لباس ورزشی به منیریه می رفتیم یا برای خرید کفش به خیلیبان فرودوسی می رفتیم ؛ اما با گسترش انواع مراکز خرید و پاساژهای مدرن ، امکان خرید در تهران بسیار پیشرفته تر و راحت تر شد . این مراکز خرید مدرن  امروزه هر کدام یک قطب گردشگری در تهران لحاظ می شوند که هر کدام مخاطب خاص خود را دارند .

در اینجا برخی از این مراکز خرید را به تفکیک به شما معرفی می کنیم :

در شمال تهران

بازار تجریش ,   پاساژ تندیس  , مرکز خرید پالادیوم  ,  مرکز خرید قائم , مرکز خرید ونک , پاساژ آینه ونک  , مرکز خرید پاسداران , مرکز خرید آجودانیه  و …

در غرب تهران

مرکز خرید بزرگ کوروش ,  مرکز خرید تیراژه ,  مرکز خرید سمرقند , پاساژ رضا , پاساژ گلدیس و بازار سنتی ستارخان و ….

در مرکز و جنوب تهران

 بازار بزرگ تهران , شانزه لیزه , بازار  فردوسی , عبدل آباد , بازار مبل یافت آباد , صالح آباد , پاساژ ساعی , بازار مانتو هفت تیر , پاساژ کیش و …

در شرق تهران  

مرکز خرید نور و بازار مبل دلاوران , سون سنتر , مرکز خرید نگین شرق , مرکز خرید تیراژه 2 , پاساژ شاپرک و …

انواع مجتمع مال نیز در چند سال اخیر در نقاط مختلف تهران رشد کرده اند که هر کدام برای خود یک قطب گردشگری لحاظ می شوند و مخاطب ساعت ها در این مراکز سرگرم خواهد بود .

کاخ ها و موزه های بسیاری در شهر تهران وجود دارند که این شهر را از نظر توریستی و گردشگری  در بالای فهرست نگه داشته اند . از آن جمله می توان به کاخ سعدآباد , کاخ گلستان , کاخ نیاوران , کاخ ملکه , کاخ احمدشاهی , کاخ اسود ,  موزه هنرهای معاصر , موزه هلند , موزه ایران قبل از اسلام  ,  موزه ایران باستان , موزه آبگینه و بسیاری اماکن تاریخی دیگر اشاره کرد .

پارک ها و اماکن طبیعی بسیار زیبایی در تهران وجود دارد که جاذبه گردشگری تهران را بیشتر کرده است و مراجعه کنندگان می توانند در پهنه زیبای طبیعت وقت خود را به شادی بگذرانند  . طبیعت زیبای دارآباد , فرخزاد ,  دربند  , کن  , سولقان  , دریاچه خلیج فارس و پارک جنگلی سرخه حصار , دربند ,  پل طبیعت , شیان و … از جمله جاذبه های گردشگری و تفریحی به شمار می روند .