فهرست بستن

تدابیر بارداری و شیردهی

ما در گروه لاون پیشتاز در ارائه آموزش و خدمات طب سنتی هستیم . در این مقاله که در مورد تدابیر بارداری و شیردهی مادر می باشد  سعی می کنیم توصیه ‌های طب سنتی در این زمینه را بررسی کنیم . در دوره بارداری مصرف برخی از گیاهان بسیار توصیه شده است، از آن جمله می توان به کاسنی و همینطورعرق کاسنی با مخلوط  خاکشیر اشاره کرد . زنان باردار بهتر است در ماه آخر بارداری هر روز صبح ناشتا می توانند به اندازه 10 تا 11 گرم روغن بادام شیرین مصرف کنند . آخرین ماه بارداری برای حفظ سلامت جنین و تسهیل در امر زایمان اهمیت بسیاری دارد . از همان ماه آخر برای روی تقویت شیر مادر کار کرد . پرهیز از مصرف مواد خوراکی ترش و نمونه هایی مانند انواع فست فود , بادمجان , گوشت گاو و موارد اینچنین در ماه های اخر بارداری به شدت توصیه می شود .

در دوران شیردهی از خوردن خوراکی های سنگین و دیر هضم اجتناب کنید زیرا عدم پرهیز باعث ایجاد یبوست می شود . مصرف آلو و انجیر نیز در این دوران پیشنهاد می گردد .

بی اشتهایی یکی دیگر از عوارض دوران بارداری است که ممکن است برای زنان باردار پیش بیاید . پرهیز از مصرف شیرینی و روغن و کلا مواد خوارکی چرب برای برطرف شدن بی اشتهایی توصیه می شود . ورزش و پیاده روی آهسته نیز می تواند روی این مسئله تاثیرات مثبتی اعمال کند .

مصرف میوه‌ هایی مانند سیب ، به ، انگور ، گلابی ، انار ، زرد آلو ، آلو و انجیر برای خانم های باردار بسیار مفید است .

مصرف گردو ، فندق ، خرما ، مویز ، عسل طبیعی ، روغن زیتون و غلات نیز برای خانم های باردار توصیه می شود .

زنان باردار می بایست از مصرف انواع غذاهای تند و تلخ  و همینطور نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنند .

گروه لاون مادران باردار را به خوردن آب عسل همراه لیموترش و همینطور خوردن جوانه گندم توصیه می نماید .

مصرف کندر ، به  ،  سویق و خربزه نیز در دوران بارداری به زیبایی  ، بردباری  ،  قدرت و خلق و خوی کودک کمک به سزایی می کند .