فهرست بستن

ایران گردی

با تحقیق و پیگیری در کتب و متون تاریخی ، متوجه خواهید شد که ایران از قدیم الایام مهد تمدن  بوده است و یکی از قدیمی ترین تمدن های شناخته شده می باشد . جهانگردی در ایران با نگرشی نو و شگرف از سال ۱۳۱۷ هجری مورد توجه فعالان این امر قرار گرفت و برای نخستین بار در وزارت کشور دولت فخیمه اداره ای تحت عنوان امور جهانگردی و گردشگری پایه ریزی و ثبت شد  و در زمینه این صنعت پول ساز شروع به فعالیت کرد. 
در سال ۱۳۲۰ هجری  این اداره  به  شورای عالی جهانگردی  تغییر نام داد و در سال ۱۳۴۲  هجری سازمان جلب سیاحان  تصویب شد و کار خود را در صنعت جهانگردی شروع نمود . در سال ۱۳۵۳ هجری  سازمان مذکور  با سازمان اطلاعات آن زمان ادغام شد و وزارتخانه ای  تحت عنوان  وزارتخانه اطلاعات و جهانگردی  تاسیس گردید . امروزه نیز سازمان ایرانگردی و جهانگردی تحت نظر وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی   به امور مربوط به جهانگردی و توریست می پردازد.

بگو در زمین گردش کنید و بنگرید خداوند  چگونه آفرینش را آغاز نمود , سپس خدا وند جهان آخرت را ایجاد می کند .

طبیعت زیبا  , ابنیه تاریخی  , فرهنگ غنی و مردمانی مهمان نواز همه و همه دست به دست هم داده اند تا تمام نقاط ایران را به جاذبه گردشگری تبدیل کنند .

شهرهای زیادی در ایران هستند که بالقوه شما را به سوی خودشان جذب می کنند . شیراز , اصفهان , بابلسر , یزد , کیش , بندعباس , سنندج  , کرمانشاه و …. را می توان به عنوان نمونه نام برد .

در پست های بعدی به تفصیل نقاط مختلف ایران را برای شما عزیزان معرفی خواهیم کرد .